nga AgroWeb më 5 July, 2022

Supë E Ftohtë Me Bukë Dhe Bajame

Elegante dhe e ftohtë, kjo supë njihet edhe me emrin “gaspaço e bardhë”. Në këtë recetë buka sjell një aromë delikate, por më shumë se çdo gjë tjetër, siguron niseshtenë që mundëson trashjen e supës. Megjithatë përbërësi kryesor i vërtetë janë bajamet, të cilat i japin supës ngjyrën e bardhë dhe hudhrat nga ana tjetër […]

nga AgroWeb më 10 January, 2022

Supa për Oreks të Mirë – Shije, Vlera dhe Shëndet  

Kjo është një recetë e thjeshtë por e pasur në shije dhe vlera ushqyese. Ideale për t’u përgatitur në çdo kohë e për të shoqëruar në mënyrë të shkëlqyer gatime të ndryshme e sallata të freskëta të stinës. Kjo supë shoqërohet gjithashtu në mënyrë fantastike me byrekë shtëpie apo bukë të thekur, perime të pjekura […]