nga AgroWeb më 24 March, 2022

3 Mënyra Si të Ngrini Supën që Ju Mbetet Tepër

Supat janë ushqimi i preferuar i çdo stine jo vetëm për shkak të shijes së mirë, por edhe për vlerat që i dhurojnë organizmit. Duke qenë se është një gatim që mund të gatuhet çdo ditë, mund t’ju teprojë edhe ndonjë pjatë të cilën mund të konsumoni edhe më vonë. Por për të përfituar shijen […]

nga AgroWeb më 5 July, 2021

Supë e Ftohtë me Kastraveca – Shije dhe Shëndet në Tryezë

Një supë e lehtë dhe e ftohtë është vakti perfekt për drekat e nxehta të verës. Mund të keni dëgjuar për “Gazpacho”, supën e ftohtë me domate, por receta e sotëme që AgroWeb.org sjell për ju është akoma më e veçantë. Kastravecët e shijshëm, të lehtë e të freskët mund t’i gatuani fare mirë edhe […]