nga AgroWeb më 20 July, 2022

Kek i Butë me Dardhë dhe Kanellë – Shija e Mrekullueshme e Pranverës

Me ardhjen e sezonit të shumë frutave siç është pranvera, shijet e tyre mund të provohen në mijëra receta të ndryshme. Ëmbëlsirat me fruta janë gjithashtu lajmëtare të mira të pranverës dhe shijimit të tyre. Brumi i butë i kekut është kombinimi perfekt i shijeve të lëngëshme dhe të shkrifëta që japin frutat. AgroWeb.org në […]

nga AgroWeb më 26 May, 2022

Tartë Me Reçel Mjedre – Disa Këshilla Si ta Përgatisni

Ju mund të keni provuar të përgatisni lloje të ndryshme tartash dhe secila me shijen e saj unike. Sot AgroWeb.org iu njeh me një mënyrë të përgatitjes së një prej ëmbëlsirave më të njohura, me një ndryshim tek përbërësit e saj, që është gjalpi. Gjalpi rrihet dhe sillet në një formë shumë të butë dhe […]

nga AgroWeb më 3 November, 2021

Tartë me Kungull – Receta e Vjetër e Traditës

Me siguri keni dëgjuar të paktën një herë për tartën me kungull. Nga të gjitha mënyrat që mund ta përgatisni këtë recetë, kjo me kungull vjeshte është ndoshta më e veçanta. Megjithëse nuk është një recetë tradicionale vendase, jehona e saj ka udhëtuar në të gjithë botën teksa mendohet se për herë të parë është […]

nga AgroWeb më 2 July, 2021

Pite Shtëpie me Kungulleshka dhe Djathë – Shije e Përsosur

Nëse jeni në kërkim të një recete të shijshme për muajt e verës, AgroWeb.org rekomandon recetën e shijshme me djathë dhie dhe kungulleshka. Kjo pite e kripur është shumë e shijshme dhe një mënyrë shumë interesante për të konsumuar kungulleshkat, të cilat janë shumë të shëndetshme për njeriun. AgroWeb.org ju sugjeron më poshtë përgatitjen e […]

nga AgroWeb më 25 August, 2020

Tartë me Fiq dhe Djathë Dhie – Ëmbëlsia Perfekte e Tryezës

Nëse po kërkoni një ëmbëlsirë të shijshme e të shëndetshme njëkohësisht, sapo keni gjetur të duhurën. Tartat janë gjithnjë delikate në shije, por kjo e sotëmja do sjellë në tryezat tuaja një tjetër ëmbëlsi. E mbushur me fiq të freskët të stinës, lajthi  dhe djathë dhie do të kthehet me siguri në kombinimet e shëndetshme […]