nga AgroWeb më 11 November, 2022

Këshillat Më Të Mira Për Rritjen e Erëzave Brenda Kuzhinës Tuaj

Vendosja e disa vazove me barishte të ndryshme pranë dritares së kuzhinës sjell natyrën në ambiente të mbyllura, e gjithashtu shije të freskët për çdo gjë që gatuani. Nuk ka gjë më të mirë se freskia në pjatat që përgatisni, dhe barishtet arrijnë të gjallërojnë edhe gatimin më të zakonshëm. Ju mund të filloni duke […]

nga AgroWeb më 23 August, 2022

Trumza – Vetitë, Përfitimet Dhe Si Ta Përdorni Më Mirë Në Kuzhinë

Trumza, kjo bimë mesdhetare shumë aromatike i përket familjes Lamiaceae, ku përfshihet edhe nenexhiku. E përkryer për t’u rritur si në kopësht ashtu edhe në ballkon, ajo pasuron ushqimet me aromën e saj karakteristike por edhe trupin tuaj me vlera të pazëvendesueshme. Më poshtë AgroWeb.org ju njeh me vlerat që i fal organizmit dhe mënyrat […]