nga AgroWeb më 28 September, 2022

Fuqia e Omegas – Cilat Janë Yndyrnat e Dëmshme dhe Cilat të Mira

Për momentin, tregjet janë plot me ushqime pa yndyrë. Gjatë të gjithë kohës jemi të bombarduar me mesazhet se yndyra na bën keq. Por, çfarë është yndyra? Përse kemi nevojë për të? A mund të jetojmë pa të? A duhet ta shmangim me çdo mënyrë? Për këto pyetje e shumë të tjera, AgroWeb.org ju jep […]

nga AgroWeb më 9 March, 2022

Si Të Zëvendësoni Gjalpin Me Vaj Për Receta Më Të Shëndetshme

Vaji vegjetal shpesh është një përzierje e llojeve të ndryshme të vajrave duke përfshirë vajin e sojës, lulediellit ose të misrit. Dhe përdorimi i tij në vend të gjalpit që përdorni zakonisht mund të jetë një ndryshim i shëndetshëm. Ky shkëmbim mund të zvogëlojë marrjen e yndyrave të ngopura, duke përmirësuar nivelet e kolesterolit, reduktuar […]