Në Praktikë

Si të Zbuloni nëse Djathi që Blini është Natyral apo me Niseshte

Djathi padyshim është një nga produktet që nuk mungon asnjëherë në tryezën e çdo familjeje shqiptare. Në tregje, e konkretisht...

Mënyrat Gjeniale për të Përdorur Lëkurat e Agrumeve

Lëkurat e agrumeve janë të parat që përfundojnë në koshin e plehrave ku hamë një nga këto fruta të mrekullueshme....

5 Mënyra si të Largoni Njollat e Çajit nga Rrobat Tuaja

Ka shumë mënyra se si mund t’i hiqni njollat e padëshiruara të çajit. E kjo mund të bëhet pa pasur...

Plastikë, Qelq apo Çelik – Cilat Janë Materialet më të Përshtatshme për Ruajtjen e Ushqimit?

Për të ruajtur ushqimet e mbetura, për të marrë drekën në zyrë ose për një meze të lehtë për të...

Ruajtja e Duhur e Ushqimeve në Frigorifer Mund t’ju Kursejë Para – Si ta Bëni Këtë?

Mënyra se si organizoni ushqimet në frigorifer e bën më të thjeshtë jo vetëm bërjen e një inventari, por edhe...

Si Të Dekoroni Pemën E Festave Në 3 Hapa Të Thjeshtë

Dekorimi i pemës gjatë periudhës së festave të fundvitit është një traditë që ndiqet nga shumë familje në mbarë botën....

Sa Kohë Mund ta Mbani Gjelin e Detit të Pagatuar në Frigorifer

Të gjithë kemi synimin që t’i blejmë sa më shpejt ushqimet që nevojiten për përgatitjen e darkës së fundvitit. Frigoriferi...

Ushqimet që Prishen më Shpejt në Verë – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Vera është periudha më e mirë për të shijuar fruta dhe perime të freskëta të stinës, por gjatë kësaj kohe,...

Çmimi i vajit të lulediellit dhe sheqerit u ul 34%, shtrenjtohen deri 17% orizi, fasulet, drithërat dhe restorantet

Çmimet për një sërë produktesh të shportës ushqimore kanë shënuar rënie këtë vit krahasuar me vjet sipas të dhënave të...

Arsyet Pse Farat e Linit Duhen Shtypur Para Ngrënies

Mund të keni lexuar që farat e vogla të linit janë një paketë e fuqishme me vlera ushqimore. Por cila...

3 Shenjat kur Bananet Janë Shumë të Pjekura – A Është e Sigurt t’i Konsumoni?

Duket se pothuajse çdo recetë për bukën me banane kërkon banane shumë të pjekura. E njëjta gjë për biskotat, petullat,...

Pyetjet më të Shpeshta mbi Majanë e Birrës – Përdorimi, Sasia dhe Ruajtja

Recetat e brumit kërkojnë gjithnjë një përbërës special që është fryrësi apo majaja. Funksioni i këtij përbërësit është aq i...

Përse Duhet të Gatuani në Tenxhere Qeramike?

Enët e gatimit prej qeramike janë një alternativë e mirë kundrejtë tenxhereve dhe tiganëve të zakonshëm. Tenxheret e gatimit prej...

Metoda Natyrale për Pastrimin e Njollave të Tenxhereve

Tenxheret janë si makina. Duhet të mësohesh me to, t’i vësh në provë, t’u mësosh pikat e dobëta dhe ato...

Uthull me Lëkura Portokalli – Pastruesi më i Mirë i Shtëpisë

Një nga temat më të diskutuara në mesin a amvisave ka të bëjë me solucionet e pastrimit. Këto të fundit,...

Metalet e Rënda Toksike – Tek Cilat Produkte që Përdorim Gjenden

Metalet toksike përbëjnë një kërcënim serioz për shëndetin e trupit dhe trurit të njeriut. Këto substanca gjenden në ushqim, ujë...

Limoni, Përdorimet e Pafundme në Shtëpi

Lëngu i limonit ka aciditet të lartë. Ai shërben si dizinfektues dhe e luan këtë rol mjaft mirë. Aroma e...

Sekreti i Anasonit, bimëve të ndryshme që ndajnë të njëjtin emër

Gjithnjë kam menduar që një erëz në formën e bukur të yllit që mban emrin Anason, ishte përbërësi kryesor i...

A e Dini Pse Britanikët e Shoqërojë Çajin me Qumësht?

Kur moti bëhet më i freskët, shumica e njerëzve i drejtohen pijeve të nxehta për të marrë më tepër ngrohtësi....

Hudhër Pluhur në Kushtet e Shtëpisë

Pluhuri i hudhrës së freskët të vjen në ndihmë për t’i dhënë shije çdo gatimi. Përgatitja e hudhrës pluhur në...

8 Këshilla dhe sekrete që duhet të dini rreth përdorimit të multikukerit

Multikukeri është një mjet kuzhine shumë i dobishëm, por ndonjëherë mund të jetë pak i vështirë për t’u përdorur. Për...