Në Natyrë

Dita Botërore e Tokës – Çfarë Duhet të Dini

Dita e Tokës  festohet dhe është një moment reflektimi për më shumë se 192 vende, për ruajtjen dhe sigurinë e...

Sallata e Ujit – Vlerat dhe Vetitë e Barishtes së Veçantë

Keni dëgjuar për purqarkun, shelpin ose sallatën e ujit? Kjo barishte shpesh anashkalohet edhe pse është pjesë e së njëjtës...

Bozhuri i Kosovës dhe Shqipërisë – Fuqia e Petaleve Kundër Stresit dhe Mërzisë

Bozhuret janë lule jashtëzakonisht të bukura të pranverës që zbukurojnë jetët tona edhe në stinën pasardhëse. Në Kosovë dhe Shqipëri...

3 Llojet e Sallatës Jeshile – Vlerat e Panjohura të Tyre

Sallata jeshile u kultivua për herë të parë në Egjipt, dhe më pas në Romën e lashtë. Mbase është e...

Si të Mbjellësh Domate nga Fara, Thjeshtë dhe Lehtë në Shtëpi

Domatet janë të njohura për vlerat e shumta që kanë për organizmin. Ato kanë përmbajtjen më të lartë të antioksidantëve....

Një Fundjavë në Zemër të Qetësisë: Diamma Conference Resort & Spa

Në bregdetin e mahnitshëm të Durrësit, ku deti Adriatik puth rërën e artë dhe pishat ofrojnë një freski të pashembullt,...

Bizelet – Si t’i Zgjidhni, Ruani, Pastroni dhe si t’i Gatuani më së Miri

Të gjithanshme dhe të shijshme, bizelet janë kryefjala e kuzhinës në pranverë. Nga prilli deri në maj, në tezgat e...

Në një Vazo – Barishtet më të Mira për t’u Rritur Bashkë

Të kesh një kopësht të mirëfilltë, ku mund të rrisësh e kultivosh barishtet dhe perimet e preferuara është e mrekullueshme....

Disa Këshilla nga Kopshtaria, 4 Bimë që Lulëzojnë Shpejt

Kopshtaria është një aktivitet që të qetëson, zbut ankthin dhe praktikisht të largon mendjen nga mendimet negative dhe të përqendron...

5 Perimet Kryesore të Prillit -Zgjidhni të Duhurat

Guida e perimeve të sezonit Të ushqehemi shëndetshëm, të ushqehemi sipas stinëve dhe të njohim ushqimet që konsumojmë, do të...

Dredhëzat e Maleve të Pukës – Frutat e Ëmbla Plot Shije të Zanave

Dredhëza ose e njohur ndryshe si Luleshtrydhja e egër ka emrin botanik të Fragaria Vesca. Popuj të ndryshëm e njohin...

Bima Fine e Pranverës – Si ta Përzgjidhni dhe Ruani të Freskët më Gjatë

Finoku është një bimë që bën pjesë në familjen e karrotës. Ajo shpesh klasifikohet si një barishte dhe perime në...

“Bashkë, për eficencën e energjisë”, AEE fushatë në ndihmë të konsumatorëve dhe mjedisit: Si të përfitojmë nga nisma

Agjenda e gjelbër për ekonominë qarkulluese, klimën dhe energjinë janë kryefjala e politikës ndërkombëtare, evropiane dhe kombëtare. A e dini...

Qepët e Njoma – Të Pazëvendësueshme në Pranverë

Qepët e njoma nuk duhet të mungojnë në tryezë, sidomos kur ato janë të stinës. Pranvera është stina e përsosur...

Si t’i Bëni Vetë në Shtëpi Pesticidet Natyrale

Pamja që të ofrohet krejt papritmas në bahçen ose ballkonin e shtëpisë tënde kur insektet, kërmijtë e buburrecat t’i kanë...

Tri Këshillat për Kujdesin e Bimës së Domates

Kujdesi ndaj bimës është art më vete, pohojnë specialistët për AgroWeb.org. Së pari pjalmimi. Domatet e mbjella në serra në...

Frutat dhe Perimet që nuk Duhet t’i Ruani Kurrë Bashkë

Ushqimet dhe gatimi sigurisht e kanë vendin në kuzhinë. Në çdo shtëpi ka një mjedis të posaçëm për ruajtjen e...

Sekretet e Çmuara të Luleve të Hudhrës – Si t’i Zgjidhni dhe Përdorni

Kërcejtë e njomë të luleve të hudhrës janë një pjesë mjaft e këndshme e gjithë bimës që shërbejnë jo vetëm...

Lulet që Mbushin Shtëpinë me Oksigjen – Cilat Duhet të Zgjidhni

E dinit se ajri brenda shëpisë mund të jetë shumë herë më i ndotur se ajri jashtë saj? Ambientet e...

A i Njihni Dallimet Midis Domateve Qershi dhe Atyre Formë Rrushi?

Të dyja këto lloje janë një familje domatesh karakterizohen nga një formë e vogël e ngjashme me atë të qershive...

Merrni Perimet nga Ballkoni Juaj – Si t’i Rrisni Lehtë në Shtëpi

Shumë nga barishtet që një amvisë përdor në kuzhinë mund të rriten krejt lehtë në shtëpi. Por krahas barishteve, amvisat...