Prodhime të freskëta

Luleshtrydhet e Bardha – Çfarë Janë, Nga Vijnë dhe Cilat Janë Karakteristikat e Tyre

Ngjyra dhe shija delikate dhe delikate, janë arsyet për t’i provuar këto lloj luleshtrydhesh. Luleshtrydhet e bardha, një varietet ende...

Vaji i Ullirit Shqiptar – Llojet dhe Faktet që Duhen Ditur

A e dini që në Shqipëri ka ende ullinj pa u vjelë dhe kthyer në vaj? Maja e sezonit të...

Koha e Misrave të Pjekur – Vlerat e Forta për Shëndetin

Gjatë stinës së verës, mjafton një kalli misri për të të ofruar momente të veçanta kënaqësie. Misrat e pjekur apo...

Vetitë e Rralla Shëndetësore të Boronicave Shqiptare

Boronicat janë të ëmbla, ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Këto fruta kaq të vogla i bëjnë kaq mirë trupit dhe...

Fruti më i Kërkuar nga Shqipëria që Sjell Freski

Shqipëria po i fuqizon gjithë një e më shumë pozitat e saj në tregun e huaj, ku dominon me eksportet...

Kastraveci, Perimja e Njomë Që Rritet Lehtë Në Saksi

Perimet si kastraveci janë ideale për t’u rritur në shtëpi, verandë, ballkon apo kopsht. Mbjellja e tyre në saksi mund...

Zbuloni të Gjitha Llojet e Pjeprit – Vlerat dhe Përfitimet për Shëndetin

Prodhimi vendas me pjepër ka dalë në treg. Pjepri bën pjesë në kategorinë e frutave më tepër mirëbërëse për organizmin...

Mënyrat më të Sakta si të Zgjidhni Pjeprin e Pjekur dhe të Ëmbël

Pjepri është një frut i freskët i stinës që mbush tryezat me ngjyrë, aromë dhe shije. Në larminë e frutave...

Bajamet e Njoma Shqiptare – Vlerat Befasuese Për Shëndetin

Shqipëria është një vend i bekuar me një prodhimtari të lartë të bajameve që arrijnë të plotësojnë kërkesat e tregut...

Superfrutat e Freskëta të Qershorit – Cilat Janë dhe si t’i Zgjidhni

Qershori është muaji i parë zyrtar i verës. Dhe zakonisht kur mendojmë për verën, mendja na shkon menjëherë tek ngjyrat,...

Sezoni i Artë i Mjaltit të Ri Shqiptar – Tipet dhe Llojet me Vlera më të Mira

Vlerat ushqyese të mjaltit janë të pazëvendësueshme për shëndetin dhe organizmin. Lëndinat dhe lulet e pafundme të Shqipërisë janë me...

Mjedrat Shqiptare – Dalin në Treg Mrekullitë e Kuqe të Vendit

Me pak kalori, pa kolesterol, me shumë fibra dhe vitaminë C, mjedrat janë të shëndetshme, po aq sa janë dhe...

Perimet dhe Frutat që Nuk e Durojnë Dot Njëra Tjetrën

Fqinjësia e mirë është e rëndësishme jo vetëm për njeriun por edhe për bimët dhe specie të tjera. Në kopshtari...

Shumë Ujë Pak Kalori: 9 Ushqimet më të Mira të Verës

Balanca mes hidratimit dhe djegies së kalorive është mëse e nevojshme të ruhet rregullisht, sidomos në stinën e verës. Këto...

Si Ndryshon Trupi Nëse Konsumoni Xhenxhefil për 30 Ditë

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën...

Vlerat Unike të Petaleve të Trëndafilit

Trëndafilat janë sinonim i bukurisë dhe dashurisë e si të tilla është logjike që ato ofrojnë vlera dhe përfitime fantastike...

Vishnjet e Mrekullueshme të Shqipërisë – Faktet, Vlerat dhe të Vërtetat

Vishnja është një super frut, i pasur me vitamina A, C dhe E që konsiderohet një mjekim i vërtetë për...

Vlerat Shëndetësore të Manave të Bardha për Diabetin dhe Artritin

Mani më shumë njihet për frutin e tij meshije të veçantë, dhe që është tani kudo nëpër tregje. Por në...

A i Humbasin Vlerat Vajit të Ullirit – Si të Siguroni më Gjatë Freskinë e Tij

Përdorimet e tij në gatimet tona të preferuara janë të panumërta, aq sa furnizimi me këtë vaj nuk është kurrë...

Domatet Zemërkau – Autentiket Shqiptare, Plot Vlera Për Organizmin

Nga bahçet e kopshtet e shtëpive private e deri tek tek fermat e vogla, domatet zemërkau si qëmoti edhe sot...

Bizelet apo Bathët – Cilat Janë më Ushqyese?

Bizelet dhe bathët janë gjithashtu anëtarë të së njëjtës familje që quhet Leguminosae, tashmë e njohur si Fabaceae. Megjithatë, përsa...