Në Krahasim

A Janë Tenxheret Dhe Tiganët Tuaj Toksikë? – Këshillat Për Enë Të Sigurta Gatimi

Kur blini enë gatimi, duhet të merrni parasysh sigurinë, qëndrueshmërinë, funksionalitetin dhe sigurisht koston. Në veçanti, pyetja që shumë bëjnë...

Doni të Gatuani më Mirë? 4 Sendet që Duhet t’i Keni Patjetër në Kuzhinë

Dëshironi të jeni një kuzhinier më i mirë? Sigurohuni që të keni këto 4 mjete thelbësore për ta bërë procesin...

Sfungjerët Natyralë “Luffa” në Shqipëri – Si Ndikojnë Në Qarkullimin e Gjakut?

Me siguri nuk keni dëgjuar shpesh për to, por këta sfungjerë natyralë nuk janë të njohur vetëm në ditët e...

Një Fshesë Korenti me Shkop apo Dore – Cilën Duhet të Zgjidhni Ju?

Këto mjete pastrimi bëjnë një punë të shpejtë dhe shumë efikase. Por, kur përballeni me një numur të madh opsionesh,...

Një dhuratë e shijshme për fundvit – Çfarë ofrojnë shportat Gourmania 

Nëse bëni pjesë në grupin e njerëzve që i lënë dhuratat në momentin e fundit apo po prisnit të gjenit...

E Lire Apo e Shtrenjtë – A ka rëndesi si e blini furçën e dhëmbëve?

Me siguri nuk e keni menduar kurrë se ka një diferencë domethënëse në këtë zgjedhje. Por a e dini se...

Çfarë duhet të dini përpara se të blini një hekur për hekurosje? Zbulojeni këtu

Sipas shumë hulumtimeve, hekurosja është puna më pak e pëlqyer nga të gjitha punët e shtëpisë. Edhe pse shpesh përpiqeni...

Si të Zgjidhni Panetonen Më të Mirë të Fundvitit 

Nëse ka një kohë për të konsumar ëmbëlsira është pikërisht fundi i vitit.   Kjo periudhë në të gjithë botën ka...

Parafarmacia – Vitaminat që duhet të blini me ulje tani

Nëse ndiheni të pafuqishëm apo mjeku ju ka sugjeruar se keni mungesë të vitaminave, një zgidhje gjendet tek suplementet farmaceutike....

E Premtja e Zezë – Çfarë Gjeni në Treg me mbi 70% Ulje Këtë Fundjavë

Festohet në mbarë botën, një ditë që vjen si traditë nga Amerika, por është shpërndarë kudo. Mund të themi se...

Çfarë Duhet të Dini Përpara se të Blini Një Mikrovalë – Këshillat e Duhura

Këto paisje kuzhine janë fantastike për përgatitjen e shpejtë të ushqimit pas një dite të gjatë. Llojet e ndryshme të...

Nutribullet: Cilin Prej Modeleve Duhet te Zgjidhni Sipas Gatimit

Është koha perfekte për të shijuar lëngje të shtrydhur frutash, për të përgatitur supa me perime apo receta të tjera...

Shportat e Ushqimve – Dhuratat e Përballueshme që Duhet të Zgjidhni Këto Festa

Shportat e ushqimeve janë gjithnjë një zgjidhje praktike dhe gjithnjë e preferuar nëse po planifikoni të bëni dhurata. Në to...

Si Të Përdorni Një Multikuler – Udhëzimet e Thjeshta Që Duhet Të Dini

Multikukeri është një pajisje e vogël që përdoret për gatimin e pjatave të ndryshme, për shembull, për të zier apo...

Makaronat më Të mira të 2022 Sipas Konsumatorëve – Cilat Duhet të Zgjidhni?

Makaronat më të konsumuara në Itali. – Penet integrale De Cecco kanë vetëm 2.8 gr yndyrë, 2.4 gr sheqer dhe...

Uljet e Nëntorit në Elektroshtëpiake – Çfarë Mund të Gjeni në Treg Për të Kursyer Energjinë

Një frigorifer LIEBER CBNes 5778, parashikojë të harxhojë vetëm 187 kilovat për orë në vit në shtëpinë tuaj. Nëntori është...

Llojet e Shtresave Të Dyshekut – Zbuloni Cila Është Më e Mira Për Ju

Shtresat e dyshekut shpesh përdoren për të kompensuar të metat e sipërfaqes së dyshekut tuaj aktual. Nëse keni vështirësi në...

Kondicionerët E Montueshëm Apo Portativë – Cili Është Më Efikas?

Kur kërkoni për një kondicioner të lehtë për t’u instaluar, pothuajse gjithmonë këshillohen kondicionerët portativë dhe jo versionet e tjera....

9 Arsye Pse Fshesa E Dorës Me Korent Është Një Zgjedhje E Zgjuar

Nëse jetoni në një vend ku pluhuri është i pashmangshëm dhe ju duhet të pastroni shpesh shtëpinë tuaj, disa paisje...

5 Arsyet Përse Kuzhinës Tuaj I Duhet Një Grirës Elektrik Perimesh

Pandemia na ka bërë që të gjithë të kalojmë më shumë kohë në kuzhinë duke gatuar. Kjo kohë e kaluar...

Furra E Firmës Bosch Apo Miele – Cila Është Më E Mira?

Qofshin Bosch apo Miele, që të dyja kanë një vend të rëndësishëm në industrinë e pajisjeve shtëpiake. Duke filluar nga...