Receta të shpejta

Ëmbëlsira Prej Çokollate që Gatuhet Pa Pjekje

Thonë se ngrënia e çokollatës ofron të njëjtën shije dhe eksperiencë si të rënit në dashuri e nëse është kështu,...

Si të Dalloni Nëse Karkalecat e Detit Janë të Freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës. Ato na...

Lulet e Kungullit – Gatimi dhe Shija e Rrallë Shqiptare

Lulet e kungullit janë përdorur në kuzhinë që mijëra vjet më parë nga qytetërimet e lashta. Edhe në Shqipëri këto...

Gabimet që e Bëjnë Supën më pak të Shëndetshme – Si t’i Shmangni Ato?

Nuk ka asgjë më të shijshme se sa një pjatë me supë të ngrohtë, për t’ju bërë të ndiheni i...

Receta e Shpejtë dhe e Lehtë e Omëletës me Makarona

Shumë e dinë recetën dhe çmenden pas saj! Omëleta me makarona është një pjatë e thjeshtë por shumë e shijshme,...

Bathë Të Skuqura – Receta Për Një Vakt Plot Shije

Kjo është receta e një pjate plot shije, që mund të konsumohet si një vakt i plotë ose si një...

Mënyra e Shëndetshme e Gatimit të Peshkut në Tigan në 20 Minuta

Peshku shumë i preferuar për çdo tavolinë, karakterizohet nga shija e veçantë e tij. Recetat më të njohura të peshkut...

Menuja e Majit – 3  Receta Fantastike Me Produkte Sezonale

Jemi në stinën e pranverës dhe sezoni na ofron gjithçka që na nevojitet: perime me gjethe jeshile me veti anti-inflamatore,...

Turshi me Shumë Perime Gati në Vetëm 10 Minuta

Turshitë janë fare mirë të njohura për shijen e tyre të veçantë dhe shumë të preferuara gjatë gjithë vitit. Tradicionale,...

Salca e Hollë e Domateve – Si ta Trashni për ta Përdorur në Receta

Salca është një pjesë e përgatitjes së recetave që ju jep atyre përveçse më shumë shije edhe prekjen finale të...

Receta e Lehtë e Verës – Supë Pule me Vezë dhe Limon

E shëndetshme, e lehtë dhe plot shije, receta e supës së prerë me vezë e limon vijon të jetë një...

Kek pa Pjekje – Si të Përgatisni Recetën e Shpejtë me Çokollatë

Nëse ju ndodh shpesh të keni neps për ëmbëlsira të shpejta me bazë çokollate kjo është e duhura për ju....

Patëllxhanë Të Mbushur – Receta Për Një Pjatë Plot Vlera Dhe Shije

Receta që AgroWeb.org sjell sot për ju është padyshim, një recetë plot shije dhe vlera për shëndetin tuaj. Një metodë...

Kungulleshka të Skuqura me Vezë – Receta e Lehtë Plot Shije

Një recetë vërtet e shijshme, që përgatitet në 10 minuta me disa përbërës që gjenden gjithmonë në kuzhinë! Kungulleshkat e...

Receta e Salcës Me Bathë – Mësojeni Këtu

Kjo është një recetë e cila përgatitet veçanërisht në pranverë, kur është e mundur të gjesh bishtaja të freskëta. Është...

Receta e Shpejtë e Ëmbëlsirës me Biskota dhe Krem Pastiçerie

Kjo ëmbëlsirë është shumë e shijshme dhe shumë e lehtë për t’u përgatitur. Sapo të keni gati kremin, mjafton që...

Krem Çokollatë – Si ta Përgatisni në Shtëpi për 15 Minuta

Krem çokollata ka një ëmbëlsi unike, të lehtë e njëkohësisht të plotë. Është aq e shijshme sa vështirë të velesh...

Kastraveca Turshi në 10 Minuta- Receta e Lehtë Dhe Plot Vlera

Kjo metodë e turshive që AgroWeb.org perzanton sot për ju është e lehtë për t’u përgatitur. Kastravecat turshi konsiderohen një...

Si të Thani Mollët në Kushtet e Shtëpisë

Tradita e mollëve të thata është e hershme në kulinarinë shqiptare veçanërisht në zonat e Korçës e Dibrës   Përgatitja e...

Çokollata me Hurma Arabie- Receta e ëmbëlsirave të shpejta dhe plot shije

Çokollatat me hurma janë ëmbëlsira të thjeshta, përgatiten në një kohë të shkurtër dhe mund t’i shijoni si një meze...

A Mund Ta Ngrini Kremin E Djathit? – Gatimet Në Të Cilat Mund Të Përdoret

Kremi i djathit është i përsosur për të bërë tava të shijshme, supa, salca, e shumë përgatitje të ndryshme. I...