10094 Articles Written9615 Comments

Si të Përfshini Makaronat në një Dietë të Shëndetshme

Makaronat janë një nga ushqimet më të dashura në mbarë botën, të njohura për shijen e tyre të shkëlqyer dhe...

10 Shkaqet më të Zakonshme të Ngërçeve në Këmbë – Si Mund t’i Trajtoni

Ngërçet e këmbëve janë një dhimbje e mprehtë dhe e padurueshme, e cila shpesh zgjat për pak minuta. Mund të...

Qumështor me Petë dhe Sherbet – Delikatesë Shqiptare

Qumështori me Petë dhe Sherbet është një ëmbëlsirë e mrekullueshme, shija e të cilit është e papërshkruar kur përgatitet nga...

Speca të Pjekur me Salcë Kosi – Receta e Perfekte e Darkës

Duke qenë se në këtë periudhë specat e kuq janë të stinës, ju nuk duhet ta humbisni përgatitjen e kësaj...

Përse Jodi Është Shumë i Rëndësishëm për Funksionin e Tiroides?

Esencial për tiroiden, jodi është një element i pranishëm në trupin tonë dhe i përthithshëm nga ushqime të ndryshme, të...

5 Mënyra të Thjeshta për Qetësimin e Ankthit Çdo Ditë

Megjithëse mund t’ju tingëllojë si një sëmundje e viteve të fundit, ankthi, depresioni apo të tjera të kësaj familje, kanë...

Pulë me Qepë, Domate dhe Speca – Receta me Shije të Përsosur

Padyshim, recetat e kuzhinës shqiptare janë të gjitha të shijshme si të ëmbla ashtu edhe të kripura. AgroWeb.org ju sugjeron...

Funksionon Vërtet – Kura Tradicionale me Gjethe Dafine për Shëndetin e Pankreasit

Gjethet e dafinës janë fantastike në vlerat çudibërëse që ofrojnë për shëndetin e mirë të të gjithë organizmit. Që nga...

Byrek i Shpejtë në Tigan – Receta Surprizë për Amvisat

Petë, djathë i bardhë dhe spinaq është kombinimi përfekt, por bëhet akoma dhe më i mirë kur provoni recetën e...

Aloe Vera Kundër Sinozitit dhe Shqetësimeve të Frymëmarrjes

Aloe Vera është quajtur prej shekujsh ‘bima e mrekullisë.’ Ajo është përdorur gjërësisht në një pafundësi produktesh, por kjo bimë...

Si të Mbillni Sallatën Jeshile në Vazo

Sallata jeshile është një nga ushqimet më të rekomanduara për shëndetin e njeriut. Ajo është e shijshme dhe shumë e...

A Duhet ta Shmangni Mëngjesin Nëse Sheqeri në Gjak Është i Lartë?

Nivelet e larta të glukozës në gjak, me kalimin e kohës mund të dëmtojnë arteriet e vogla dhe nervat e...

Murrizi – Vlerat për Shëndetin e Zemrës dhe Gjithë Organizmit

Murrizi është një nga ato bimët me përdorime të shumëfishta, që të gjithë duhet ta kenë në shtëpi. Shqipëria, për...

Për Rritjen e Shpejtë të Flokëve – Trajtimi me Vezë që ju Vjen në Ndihmë

Pjesa më delikate e njëkoësisht më e ekspozuar e trupit. Siç e kemi trajtuar dhe me parë, flokët e shëndetëshëm...

Si të Kujdeseni për Dhomën e Gjumit Nëse Vuani nga Alergjitë?

Nëse alergjitë tuaja shfaqen gjithmonë në shtëpi dhe shpesh zgjoheni me sinuse të bllokuara, dhoma juaj e gjumit ka të...

Si të Përgatisni Krem Karamel Shtëpie – Receta me Shije të Lehtë

Krem Karameli është një ëmbëlsirë delikate, plot finesë dhe shije fantastike. Receta është shumë e lehtë për t’u përgatitur në...

Çfarë Duhet të Konsumoni dhe Çfarë Jo Bazuar në Formën e Trupit Tuaj

Kur bëhet fjalë për shëndetin, forma e trupit mund t’ju japë të dhëna të rëndësishme për pikat tuaja të forta...

Gabimet që Duhet të Shmangni kur Gatuani Peshkun në Shtëpi

Peshku është ndër ushqimet më fantastike përsa i përket vlerave ushqyese ashtu si edhe shijes së lehtë dhe të freskët...

Kura të Thjeshta Natyrale Kundër Dhimbjes së Duarve

Dhimbja e duarve del në pah gjithmonë kur njeriu ka probleme muskulare. Duart janë ndër pjesët e trupit që vihen...

Ndjeni Fryrje të Organizmit? Mësoni Cilat Produkte e Shkaktojnë

Perimetri i belit është padyshim një nga njësitë matëse të shëndetit tuaj. Sigurisht, ngrënia e tre byrekëve nuk i bëjnë...

Si të Flini për të Shamngur Dhimbjet e Trupit

Pozicioni i gabuar gjatë gjumit ndikon jashtëzakonisht shumë tek trupi dhe mund të shkaktojë jo vetëm dhimbje por edhe dëmtime...