Në Kuzhinë

Diamond sjell një Shije të Re, Makaronat Kuq e Zi – Zbuloni recetën e thjeshtë

Në një ngjarje të veçantë, Diamond, një nga markat më të njohura të makaronave në Shqipëri, prezanton produktin e tyre...

Këshillat e Duhura për Shkrirjen e Shpejtë dhe të Sigurt të Produkteve të Detit

Në ditët e sotme tregu ofron një gamë të gjerë produktesh deti të ngrira e të shijshme, po aq sa...

Receta e Thjeshtë e Akullores së Shtëpisë me tre Shije të Ndryshme

Akullorja e shtëpisë është padyshin një ëmbëlsirë fantastike, veçanërisht në këto ditë përvëluese vere. Aspak e mundimshme, kërkon pak përbërës...

Xhenxhefili dhe Lëngjet Plot Vitamina për Organizëm të Fortë

Nëse dëshironi t’i largoheni përfundimisht kthetrave të gripit dhe të ftohtit për këtë stinë, apo të forconi sistemin imunitar, atëherë...

Ëmbëlsirë me Luleshtrydhe Dhe Portokall – Receta Fantastike Plot Shije

Sot AgroWeb.org ju njeh me një recetë argëtuese, të thjeshtë dhe plot shije! Prefekte për ditët me diell, për të...

Fokaçe e Butë me Kos – Shija e Recetës Tradicionale

Për recetat e brumit kuzhina si vendase, por edhe më gjerë kanë një mori shumë të gjerë përgatitje. Ashtu është...

Gliko me Patëllxhanë – Receta me Shije Mahnitëse

Tradita e amvisave shqiptare në përgatitjen e glikove është fantastike. Pavarësisht se glikotë tradicionale mbeten ajo e arrës, shalqinit dhe...

Pure Patatesh me Djathë dhe Mish të Pjekur në Furrë – Shije e Veçantë

Të provosh shije të reja është pa dyshim gjithnjë një kënaqësi e veçantë. Recetat e puresë së patateve janë zakonisht...

Qengj në Tamël – Tava Perfekte Për t’u Shijuar me Familjen

Një shije e veçantë e cila vjen nga tradita veriore e Shqipërisë. Kjo recetë është pjesë e kulturës së qyteteve...

Oriz me Midhje dhe Perime- Shija e Detit në Shtëpitë Tuaja

Vera erdhi e bashkë me të shtohet edhe konsumi i ushqimeve të detit. Kjo për shkak se pushimet në det...

Kasata me Lëngje Frutash – Freskia e Verës në një Shkop

Këto kasata janë të thjeshta dhe perfekte për tu shërbyer në shumë raste, të cilat edhe fëmijët tuaj do t’i...

Sallata që Mbron Zemrën dhe Forcon Kockat – Shije dhe Shëndet

Fasulet e zeza mund të jënë superiore nga  nga fasulet e tjera. Ato përmbajnë vitamina dhe minerale që mbrojnë fuqishëm zemrën...

Si të Ngrini Domatet e Stinës – Shije e Freskët Gjatë Gjithë Vitit

Stina e domateve të shijshme e me vlera mund të zgjasë për 365 ditë, nëse ju i ngrini ato. Kjo...

Kungulleshka të Pjekura në Qumësht – Tradita e Veçantë Shqiptare

Përgatitja e qumështorit me kungulleshka është një traditë e veçantë, kryesisht e amvisave të Korçës. Është një gatim fantastik në...

Për Amvisat – Si të Përgatisni Byrekun e Shtëpisë pa Thithur Vaj

Byreku i shtëpisë është padyshim më i preferuari i gjithëve. Pavarësisht se me çfarë kombinohet, me  gjizë a djathë, spinaq...

Mëlçi të Pjekura në Furrë me Shije Fantastike

Kur vjen puna tek të brendshmet e shtazëve apo shpendëve, mënyra e gatimit duhet të jetë e bazuar në karakteristikat...

Speca të Pjekura Në Prush – Mënyra më Fantastike për t’i Shijuar në Shtëpi

Një pjatë tipike e kuzhinës shqiptare që të tundon menjëherë me shijen e saj e të ngacmon oreksin, nepsin dhe...

Kek me Karrota – Receta me Shije të Lehtë, të Mrekullueshme

Një ëmbëlsirë e mrekullueshme, e shijshme dhe e lehtë. Mund të përgatitet dhe konsumohet në çdo kohë e të mahnit...

Trahanaja më e Shijshme e Traditës – Si ta Përgatisni Vetë Hap Pas Hapi në Shtëpi

*Nga Valbona Furrari Lasku Kush ka provuar trahananë nga duart e mamit nuk gjen dot qasje me trahananë e blerë....

Ëmbëlsirë e Shpejtë pa Pjekje – Delikatesë e Lehtë Plot Shije

Kjo është një recetë e veçantë, e cila do t’ju mahnisë me shijen e saj fantastike dhe të lehtë. Përgatitet...

Si të Përgatisni Reçel Portokalli – Receta e Ëmbël në pak Hapa

Shija e portokalleve të freskëta nuk ka të krahasuar dhe është gjithnjë tërheqëse. Ky frut përmban pak kalori dhe asnjë...