Çfarë të zgjedh?

Çfarë të blini – Produktet e lira të dyqanit që zëvendësojnë bulmetin

Rritja e çmimeve të bulmetit disa herë gjatë vitit të fundit mund të ketë ndikuar shportën e ushqimeve. Po kështu...

Një furrë pjekëse apo një mikrovalë – Cila ju duhet më shumë?

Është periudha ku paisjet e kuzhinës vihen në përdorim më shumë se kurrë. Festat e një pas njëshme, i ftohti...

A Janë Tenxheret Dhe Tiganët Tuaj Toksikë? – Këshillat Për Enë Të Sigurta Gatimi

Kur blini enë gatimi, duhet të merrni parasysh sigurinë, qëndrueshmërinë, funksionalitetin dhe sigurisht koston. Në veçanti, pyetja që shumë bëjnë...

Doni të Gatuani më Mirë? 4 Sendet që Duhet t’i Keni Patjetër në Kuzhinë

Dëshironi të jeni një kuzhinier më i mirë? Sigurohuni që të keni këto 4 mjete thelbësore për ta bërë procesin...

Sfungjerët Natyralë “Luffa” në Shqipëri – Si Ndikojnë Në Qarkullimin e Gjakut?

Me siguri nuk keni dëgjuar shpesh për to, por këta sfungjerë natyralë nuk janë të njohur vetëm në ditët e...

Një Fshesë Korenti me Shkop apo Dore – Cilën Duhet të Zgjidhni Ju?

Këto mjete pastrimi bëjnë një punë të shpejtë dhe shumë efikase. Por, kur përballeni me një numur të madh opsionesh,...

Një dhuratë e shijshme për fundvit – Çfarë ofrojnë shportat Gourmania 

Nëse bëni pjesë në grupin e njerëzve që i lënë dhuratat në momentin e fundit apo po prisnit të gjenit...

E Lire Apo e Shtrenjtë – A ka rëndesi si e blini furçën e dhëmbëve?

Me siguri nuk e keni menduar kurrë se ka një diferencë domethënëse në këtë zgjedhje. Por a e dini se...

Çfarë duhet të dini përpara se të blini një hekur për hekurosje? Zbulojeni këtu

Sipas shumë hulumtimeve, hekurosja është puna më pak e pëlqyer nga të gjitha punët e shtëpisë. Edhe pse shpesh përpiqeni...

Çfarë Duhet të Dini Përpara se të Blini Një Mikrovalë – Këshillat e Duhura

Këto paisje kuzhine janë fantastike për përgatitjen e shpejtë të ushqimit pas një dite të gjatë. Llojet e ndryshme të...

Nutribullet: Cilin Prej Modeleve Duhet te Zgjidhni Sipas Gatimit

Është koha perfekte për të shijuar lëngje të shtrydhur frutash, për të përgatitur supa me perime apo receta të tjera...

Shportat e Ushqimve – Dhuratat e Përballueshme që Duhet të Zgjidhni Këto Festa

Shportat e ushqimeve janë gjithnjë një zgjidhje praktike dhe gjithnjë e preferuar nëse po planifikoni të bëni dhurata. Në to...

Si Të Përdorni Një Multikuler – Udhëzimet e Thjeshta Që Duhet Të Dini

Multikukeri është një pajisje e vogël që përdoret për gatimin e pjatave të ndryshme, për shembull, për të zier apo...

Makaronat më Të mira të 2022 Sipas Konsumatorëve – Cilat Duhet të Zgjidhni?

Makaronat më të konsumuara në Itali. – Penet integrale De Cecco kanë vetëm 2.8 gr yndyrë, 2.4 gr sheqer dhe...

Kondicionerët E Montueshëm Apo Portativë – Cili Është Më Efikas?

Kur kërkoni për një kondicioner të lehtë për t’u instaluar, pothuajse gjithmonë këshillohen kondicionerët portativë dhe jo versionet e tjera....

9 Arsye Pse Fshesa E Dorës Me Korent Është Një Zgjedhje E Zgjuar

Nëse jetoni në një vend ku pluhuri është i pashmangshëm dhe ju duhet të pastroni shpesh shtëpinë tuaj, disa paisje...

5 Arsyet Përse Kuzhinës Tuaj I Duhet Një Grirës Elektrik Perimesh

Pandemia na ka bërë që të gjithë të kalojmë më shumë kohë në kuzhinë duke gatuar. Kjo kohë e kaluar...

Furra E Firmës Bosch Apo Miele – Cila Është Më E Mira?

Qofshin Bosch apo Miele, që të dyja kanë një vend të rëndësishëm në industrinë e pajisjeve shtëpiake. Duke filluar nga...

Gourmania: Vendi ku gjeni Bukë të Freskët Çdo Ditë dhe Ushqimet e Shportës Direkt nga Italia

“Nëse mbani ushqim të mirë në frigorifer, do të ushqeheni mirë” nisur nga kjo shprehje e famshme mbi të ushqyerin...

Gizë Apo Çelik Inoksi – Cili Tigan Është Më I Miri Për Kuzhinën Tuaj?

Të njohësh enët e gatimit është diçka e rëndësishme, që ndihmon në ruajtjen e cilësisë së ushqimit dhe në lehtësimin...

Qeramikë, Metal apo Qelq – Si të Zgjidhni Tavën e Duhur për Çdo Gatim

Po përgatisni një kek, peshk, byrek apo patate, e përbashkëta e të gjithë këtyre ushqimeve është pikërisht tava e pjekjes....