nga AgroWeb më 6 July, 2022

Për Ftohjet dhe Djegiet – Si Të Përgatisni Vetë Vajin e Lule Basanit

Receta e sotme është një nga ato receta që gjyshet e kanë trashëguar brez pas brezi dhe që në shumë vende është pjesë e traditës. Vaji përftohet duke përpunuar lulet e freskëta në vaj ulliri ekstra të virgjër, në mënyrë që ato të çlirojnë të gjithë përbërësit e tyre aktivë. Duke qenë se lulebasani korret […]

nga AgroWeb më 11 June, 2021

Për 60 Ditë – Receta me Rozmarinë Për Problemet me Mëlçinë

Përdorimet mjekësore të rozmarinës datojnë që në lashtësi. Kjo bimë çmohet si mirëmërëse për gjithë organizmin dhe për shëndetin e mëlçisë gjithashtu. AgroWeb.org sjell më poshtë një kurë të shëndetshme dhe krejt efikase për trajtimin e sëmundjeve të mëlçisë. Si Të Përgatisni Kurën me Rozmarinë Në përgatitjen e kësaj kure ju duhen 14 lugë gjelle […]