nga AgroWeb më 17 November, 2022

Si të Dalloni Peshkun e Freskët

Peshku duhet të jetë i freskët. Kjo është një nevojë e panegociueshme për çdo konsumator, dhe freskia nuk duhet të merret për e mirëqenë. Cilësia e një ushqimi siç është peshku ka nevojë për konfirmim të dyfishtë – në dyqan e në shtëpi përpara se ta gatuani. A e dini se çfarë arome apo çfarë […]

nga AgroWeb më 20 May, 2022

Sapun i Ngurtë Apo i Lëngshëm – Cila Është Zgjedhja Më E Mirë

Duart duhen larë patjetër disa herë gjatë ditës për të shmangur sa më shumë ndotjen nga bakteret. Në këtë mision të pastërtisë absolute, sapuni është elementi kryesor në përdorim. Për shumë vite me rradhë, në dyqanet shqiptare kemi blerë sapun të thjeshtë kryesisht në formë drejtkëndore. Kur vjen puna tek sapuni, pretendimet kanë qenë gjithnjë […]

nga AgroWeb më 13 August, 2021

Si Të Zgjidhni Mishin e Freskët – Rregullat Që Duhet Të Dini

Në mënyrë që të ushqehemi shëndetshëm, hapi kryesor është përzgjedhja e saktë dhe e kujdesshme e produkteve. Kur bëhet fjala për mishin, gjithmonë gjendemi para një sfide. AgroWeb.org ju sugjeron më poshtë disa këshilla bazike që t’i kini parasysh kur të blini mish herën tjetër. Pjesa e duhur Pjesa e mishit është shumë e rëndësishme. […]

nga AgroWeb më 26 April, 2021

Ushqimet e Ngrira, Kur Është Koha Për T’i Hedhur Në Kosh

Ngrirja është një mënyrë shumë efikase për të ruajtur perimet, zarzavatet, frutat e stinës për një përdorim më afat-gjatë. Megjithatë, ka raste kur ushqimet e ngrira nuk janë të sigurta për konsum, për një arsye a një tjetër, dhe nuk duhen mbajtur kot në frigorifer. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni për sinjalet […]

nga AgroWeb më 6 October, 2017

Vanilja, superfuqia e erëzës fantastike

Pas shafranit, vanilja është erëza më e shtrenjtë në botë, vlerat e jas shëndetsore janë të jashtëzakonshme. Shija e saj na ka shoqëruar gjatë gjithë jetës. Kujtimet më të bukura kanë aromën e saj. Bëhet fjalë për vaniljen. Mund të tingëllojë e rëndomtë por vanilja është shija më klasike në botë, e cila nuk shërben […]