nga AgroWeb më 24 February, 2022

Bollgur Me Kungulleshka Për Një Vakt Të Shëndetshëm Dhe Plot Shije

Drithi i bullgurit mund të mos jetë zgjedhja e parë e një amvise për gatimin e një vakti të shëndetshëm e plot shije. Megjithatë, falë vlerave të jashtëzakonshme, bullguri ka potencial të bëhet një drith i rëndësishëm. Bullguri është një drith që prodhohet nga disa lloje gruri. Ai përmirëson tretjen, stimulon rritjen dhe zhvillimin, qarkullimin […]

nga AgroWeb më 1 November, 2017

Magjia e Drekës së Mirë – Pula me Arra dhe me Drithin Special

Kjo është një recetë tipike për një drekë të plotë, të shijshme dhe me plot vlera ushqyese. Nëse nuk e keni provuar, duhet ta provoni patjetër! Bullguri me pulë dhe arra është një pjatë fantastike, i cili që në pamje të parë të ngop syrin me bukurinë që ka. Por kur nis ta shijosh, që […]