nga AgroWeb më 17 November, 2022

Byrek me Domate dhe Speca – Receta me Shije Fantastike

Byreku është një ushqim tradicional i vendeve të Ballkanit, përfshirë Shqipërinë. Byreku është një nga ato gatime që nuk të zhgënjen kurrë. Atë mund ta hash në çdo kohë të ditës dhe në çdo vend. Të shumtë janë ata që e nisin ditën me një copë byrek. Alternativat janë të larmishme: byrek me spinaq, qepë e […]

nga AgroWeb më 18 August, 2022

Vetë në Shtëpi – Si të Thani dhe Ruani Petët e Byrekut

Një nga gatimet tradicionale të amvisave shqiptare është byreku. Por pavarësisht mbushjes që mund të jetë e ndryshme, ajo që mbetet e njëjtë dhe sfidë e vërtetë është hapja e petëve, e cila kërkon pak kohë në përgatitje. E në shumë raste, për shkak të mungesës së kohës amvisat detyrohen të blejnë petë të gatshme. […]

nga AgroWeb më 10 February, 2022

Byrek i Mbuluar me Kos dhe Hudhra – Traditë dhe Shije

Mantija është një gatim fantastik i shijshëm i traditës kosovare. Byrek i mbushur me mish të grirë e qepë apo gjizë dhe i mbuluar me kos e hudhra. Një shije fantastike që të përfshin tërësisht. Në fakt, mantija është një gatim me prejardhje nga kuzhina orientale. Në Kosovë, mantija përgatitet gjerësisht në të gjitha krahinat […]

nga AgroWeb më 19 July, 2021

Si T’i Përdorni Petat E Gatshme Për Byrek Njëlloj Sikur T’i Keni Bërë Vetë

Hollimi i petëve të byrekut vet në shtëpi është një traditë, me të cilën padyshim krenohen gjithë amvisat. Por ky proces kërkon kohë, të cilën shumë prej amvisave ndonjëherë nuk e kanë. Për të shkurtuar kohën dhe për të përfunduar gatimin sa më shpejt, kur është rasti për të përgatitur byrek shumë prej amvisave përdorin […]