nga AgroWeb më 11 June, 2021

Specat Djegës Ulin Konsumin e Kripës dhe Sheqerit

Nuk ka ende ndonjë ilaç magjik që do të të shërojë direkt nepsin tuaj. Por ka diçka që mund t’ju ndihmojë në përpjekjen tuaj dhe që është 100% natyrale. Hulumtimet kanë treguar se thjesht duke shtuar erëza pikante në ushqimin tuaj, ju ndihmon të konsumoni më pak kripë dhe ndoshta më pak sheqer. Qëllimi kryesor […]

nga AgroWeb më 15 March, 2018

Piperi i Kuq Djegës Kundër Sëmundjeve – Si Ta Përgatisni Vetë

Cilësia më e mirë e piperit të kuq djegës gjendet tek antioksidantët që kjo erëz ofron me kaq bujari. E kujt ia kishte marrë mendja që një lugë me piper të kuq ofron shumë herë më tepër se ndjesinë e djegies. Piperi i kuq djegës është një erëz mirëbërëse e cila e ndihmon organizmin të […]