nga AgroWeb më 19 October, 2022

Funksionon Vërtet – Kura Tradicionale me Gjethe Dafine për Shëndetin e Pankreasit

Gjethet e dafinës janë fantastike në vlerat çudibërëse që ofrojnë për shëndetin e mirë të të gjithë organizmit. Që nga lashtësia e deri në ditët e sotme kurat shëruese me përbërës kryesor gjethet e dafinës janë ndër më populloret në gjithë botën. AgroWeb.org ju sjell më poshtë një kurë fantastike të përdorimit të gjetheve të […]

nga AgroWeb më 14 October, 2022

Gabimet që Duhet të Shmangni kur Përgatisni Çajin e Kamomilit

Është stinë virozash dhe problemet shëndetësore që shkaktohen krahas trajtimit me ilaçe padyshim kërkojnë edhe kujdes në lidhje me ushqyerjen. Çaji i kamomilit është më i miri për qetësimin dhe lehtësimin e dhimbjeve të organizmit nga virozat. Është fantastik në lehtësimin e dhimbjeve të barkut, dhimbjeve të stomakut por edhe kokës. Ndaj dhe është më […]

nga AgroWeb më 25 August, 2022

8 Ushqime Kundër Dhimbjes së Fytit – Kura Natyrale në Shtëpitë Tuaja

Megjithëse në prag të pranverës me ndryshimin e temperaturave ftohja dhe gripi bëhen më prezente se kurrë. Një nga ndjesitë më shqetësuese është ajo e gërvishtjes dhe dhimbjes së fytit sidmos gjatë natës. Për të parandaluar këto simptoma AgroWeb.org ju sugjeron disa ushqime me veti kuruese ndaj dhimbjes së fytit. Nëse ndjeni se jeni në […]