nga AgroWeb më 4 April, 2022

5 Çajrat Bimorë Që Mund Të Ndërveprojnë Me Ilaçet Tuaja

Nëse dëshironi një pije të shijshme, pa sheqer të shtuar ose me më pak kafeinë se kafeja, çaji është një zgjedhje e shkëlqyer. Krahas shijes, tashmë dihet se çaji ofron edhe shumë përfitime shëndetësore. Por, përpara se ta bëni pjesë të pandashme të regjimit tuaj, një konsultë me mjekun, sidomos nëse merrni mjekime, është e […]

nga AgroWeb më 9 March, 2022

Efektet Anësore Të Kombinimit Të Antidepresantëve Me Kafe

Ilaçet kundër depresionit që jepen me recetë, janë shumë të rëndëshishme për të përmirësuar shëndetin dhe cilësinë e jetës tek njerëzit e prekur nga depresioni. Shumë adhurues të kafeinës të cilët vuajnë nga kjo gjendje dhe trajtohen me ilaçe, shpesh shqetësohen nëse ky kombinim është i sigurtë për ta. AgroWeb.org ju njeh shkurtimisht me disa […]