nga AgroWeb më 14 June, 2022

Ëmbëlsirë me Arra – Si të Përgatisni Recetën me Shije Mahnitëse

E njohur si krostatë me arra, kjo ëmbëlsirë pa dyshim do t’ju përfshijë tërësisht me ëmbëlsinë e saj. AgroWeb.org ju sjell më poshtë recetën e kësaj ëmbëlsire të mrekullueshme, e cila përgatitet krejt lehtë vetë në shtëpi. Përgatitja e Ëmbëlsirës me Arra    Përbërësit Për shtresën e brumit 1 kokërr vezë 150 g sheqer 100 ml vaj […]

nga AgroWeb më 1 April, 2022

Sherbetlie me Arra dhe Kanellë të Zhytura në Mjaltë

Me një shije të mrekullueshme, kombinuar me përbërës fantastik me arra, mjaltë, lëng portokalli, karafila e kanellë. Një ëmbëlsirë që padyshim do shndërrrohet me patjetër në më të preferuarën e amvisave e që përgatitet shumë thjeshtë, ideale për raste të veçanta festash por edhe fundjavash gjithashtu. Më poshtë do të gjeni nga AgroWeb.org recetën e […]

nga AgroWeb më 29 July, 2019

Kek me Çaj Kamomili dhe Mjaltë – Ëmbëlsi dhe Butësi në Një Recetë

Ëmbëlsirat janë ndër ushqimet më të mrekullueshme të kuzhinës. Edhe procesi i përgatitjes së tyre është i mbushur me delikatesë dhe dashuri. Keku mund të themi që është ëmbëlsira më e njohur dhe e përdorur në të gjithë botën. Variacionet e tij janë të shumëllojshme, ideale për të kënaqur shijen e gjithsecilit. Në recetën e […]