nga AgroWeb më 13 July, 2022

Mjaltëza të Buta me Ëmbëlsi Mahnitëse – Si t’i Përgatisni

Mjatëzat me sherbet janë një ëmbëlsirë fantastike me shije unike që padyshim do magjepsin gjithë familjen e më të dashurit me shijen e tyre. Receta e përgatitjes së tyre është krejt e thjeshtë dhe përgatitet shumë lehtë në shtëpi. Mjaltëzat janë një delikatesë e veçantë të cilat mjafton t’i përgatisësh njëherë e më pas shndërrohen […]

nga AgroWeb më 27 May, 2022

Hasude me Arra – Tradita e Ëmbël

Një ëmbëlsirë fantastike, me një shije të veçantë është hasudja me arra sipas traditës së amvisave shqiptare. Një specialitet që është përgatitur prej dekadash me radhë në të gjitha trevat shqiptare. Megjithëse amvisat shqiptare e gatuajnë hasudenë në mënyra të ndryshme, padyshim një nga më të shijshme është receta e hasudesë me arra dhe bajame. […]

nga AgroWeb më 19 April, 2018

Gliko me Kungulleshka – Delikatesë Magjepsëse

Në doni të suprizoni më të dashurit tuaj me një recetë unike të ëmbël e magjepsëse përgatisni gliko me kungulleshka. Një ëmbëlsirë fantastike që vetëm mjeshtëria e amvisave shqiptare mund ta përgatisë. Të freskëta me shije delikate, ato shndërrohen në një mrekulli të ëmbël teksa përgatiten në traditën më fantastike të amvisave shqiptare, atë të […]