nga AgroWeb më 30 December, 2021

Eskallop Me Birrë – Receta e Veçantë Me Mish Viçi

Vetë fjala ‘eskallop’ e ka origjinën në Francë dhe u fut në terminologjinë e kulinarisë në shekullin e 17-të. Domethënia e kësaj fjale është mish i hollë i mbështjellë me krem dhe i gatuar mirë. E lehtë, e shpejtë dhe e gjithanshme, kjo pjatë mund të kombinohet mjaft mirë me një sërë ushqimesh siç janë […]

nga AgroWeb më 18 August, 2021

Si Të Përgatisni Në Shtëpi Eskallop me Mish Pule, Pana dhe Kërpudhë

Mishi i pulës ofron mundësinë e shumë gatimeve të shijshme, të lehta e të shëndetshme. Ai kombinohet mjaft mirë me një sërë ushqimesh siç janë brokoli dhe kërpudhat. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni recetën e thjeshtë të eskallopit kremoz me fileto pule, kërpudha, brokoli dhe krem pana. Vetë fjala ‘eskallop’ e ka […]