nga AgroWeb më 1 February, 2022

Zakonet E Të Ushqyerit Që Dëmtojnë Shëndetin Tuaj Pas Të 60-tave

Pavarësisht nëse sapo keni hyrë në të 60-tat apo i keni mbushur tashmë, trupi juaj pëson shumë ndryshime. Për këtë arsye është shumë e rëndësishme të ushqeheni shëndetshëm dhe të ushtroheni rregullisht. Ju duhet të dini se ashtu siç ka me qindra zakone që ju ndihmojnë të kujdeseni për shëndetin, ashtu ka edhe disa që […]

nga AgroWeb më 9 October, 2021

Ushqimet e Shëndetshme që Ju Bëjnë të Ndiheni të Fryrë

Stomaku i fryrë dhe dhimbjet e barkut, janë me siguri një ndër simptomat më të sikletshme që mund të përjetohen. Jo vetëm sepse janë shumë të dukshme, por rëndojnë ndjeshëm të gjithë organizmin. Duke ndikuar kështu edhe në kryerjen e aktiviteteve të përditshme me lehtësi. Nëse përjetoni shpesh episode të barkut të fryrë edhe pse […]