hirra

Hirra – Efektet e Mrekullueshme për Organizmin

Hirra njëkohësisht nuk përmban gluten dhe mund të përdoret edhe nga ata që janë intolerantë. Më kujtohet si tani mërzitja...

Hirra është Kura e Duhur Shëruese për Mëlçinë dhe Pastrimin e Gjakut

Hirra e qumështit dhe e kosit është një nga produktet më mirëbërëse dhe funksionon shumë mirë si kurë natyrale për...

Përgatitja e Gjizës në Shtëpi – E Freskët, e Shëndetshme Plot Shije

Gjiza është një përbërës ideal dhe tepër i shijshëm i gatimeve tradicionale më të mira të Shqipërisë. Ajo mund të...

Kura me 12 Limonë dhe Hirrë për Tretjen dhe Shëndetin e Stomakut

Në ditët e nxehta të verës, limonatat me fruta të freskëta janë më të mirat jo vetëm për të shuar...

Nëse Nuk Ha Mëngjes – A Shton Në Peshë

Shumë njerëz e kanë zakon të dalin nga shtëpia pa ngrënë mëngjes. Të tjerë kanë idenë se duke kufizuar ushqimin,...

Cili Është Djathi më i Shëndetshëm? – Vlerat Për Rënien nga Pesha

Djathi është i pasur me proteina dhe kalcium, por nuk duhet tepruar sepse ka po ashtu shume kalori. Ekspertët sugjerojnë...

Kosi, Gjiza dhe Hirra për Mëngjes të Shëndetshëm

Një studim i kohëve të fundit ka arritur në konkluzionin se produktet e bulmetit siç janë djathi, kosi, qumështi e...