nga AgroWeb më 18 May, 2021

Kek me Arra dhe Hurma Arabie – Receta e Mrekullueshme me Shije të Veçantë

Hurmat e arabisë janë ndër frutat e thata më të shijshme që mund të provoni. Të preferuara nga kushdo për shijen e mirë, janë të mbushura edhe në vlera për trupin. Këto hurma janë të pasura me antioksidantë dhe disa lloje sheqernash që treten shumë shpejt në gjak. Mund të konsumohen në çdo kohë të […]

nga AgroWeb më 8 January, 2018

Kek me Fruta e Arra – Ëmbëlsia e Kuzhinës Shqiptare

Një mënyrë e thjeshtë, tradicionale për të ëmbëlsuar gjithë familjen është keku me fruta dhe arra. Kjo recetë është tipike e kuzhinës shqiptare e përgatitur nga të gjitha trevat nga veriu në jug. Krejt lehtë për t’u përgatitur dhe me një shije fantastike, ky kek është ideal për t’u konsumuar në çdo kohë të ditës, […]