nga AgroWeb më 7 April, 2022

Kek Pa Vezë Dhe Pa Gjalpë

Receta e kekut pa vezë dhe pa gjalpë është një recetë unike, e cila i shton edhe më shumë shije dhe lezet festimeve tuaja. E butë dhe delikate, ky kek është i përkryer për mëngjes, por mund të konsumohet në çdo orë të ditës. Kjo është një recetë shumë argëtuese dhe e përballueshme nga të […]

nga AgroWeb më 29 July, 2019

Kek me Çaj Kamomili dhe Mjaltë – Ëmbëlsi dhe Butësi në Një Recetë

Ëmbëlsirat janë ndër ushqimet më të mrekullueshme të kuzhinës. Edhe procesi i përgatitjes së tyre është i mbushur me delikatesë dhe dashuri. Keku mund të themi që është ëmbëlsira më e njohur dhe e përdorur në të gjithë botën. Variacionet e tij janë të shumëllojshme, ideale për të kënaqur shijen e gjithsecilit. Në recetën e […]