nga AgroWeb më 21 January, 2022

Lëng Kremoz Me Fruta dhe Qumësht – Si Ta Përgatisni Për Dobësim

Lëngjet me fruta dhe qumësht kanë marrë vëmendjen e duhur këto vitet e fundit. Duke qenë se janë shumë të thjeshtë për t’u përgatitur, këto pije kremoze mund të zëvendësojnë lehtësisht edhe vaktet e shpejta si mëngjesi apo darka e vonë. Të njohura ndryshe si smoothie, këto pije sidomos ato që kombinojnë bananen dhe qumështin, […]

nga AgroWeb më 30 December, 2021

Qumështi I Duhur Për Të Humbur Peshë Në Mënyrë Të Shëndetshme

Zëvendësimi i qumështit të zakonshëm me ato me bazë bimore është kthyer në një nga zgjidhjet më praktike për të trajtuar shumë sëmundje. Duke nisur nga diabeti, kolesteroli apo tensioni i lartë, mjekët tanimë këshillojnë për të gjithë pacientët e tyre për të konsumuar këto pije të shijshme. Por përveç përdorimit si trajtim mjekësor, këto […]