nga AgroWeb më 20 July, 2022

Si të Përgatisni Dhallë me Ujë të Gazuar – Plot Vlera dhe Shije të Mrekullueshme

Vera e lajmëroi ardhjen e saj me temperaturat që çdo ditë e më shumë po arrijnë majat dhe duket sikur nuk po mbaron. Zgjidhja e vetme për t’i shpëtuar nxehtësisë duket se janë pijet e freskëta. Përveç ujit shumë të shëndetëshëm, në Shqipëri një ndër pijet më të dashura dhe të shëndetëshme gjithashtu është dhalla. […]

nga AgroWeb më 14 August, 2018

Fuqia Kurative e Nenexhikut të Egër dhe Roli i Fortë në Organizëm

Nenexhiku i egër është një nga erëzat më të preferuara, jo vetëm për vlerat mjekësore, por edhe për shijen dhe aromën që përcjell. Gjethet e nenexhikut të egër janë përdorur që në lashtësi dhe aroma e tyre gjithnjë ka simbolizuar mikpritjen në shumë kultura. Kërkimet shkencore të kohëve moderne vazhdojnë të provojnë atë që tashmë […]