nga AgroWeb më 15 September, 2022

Pite Tigani të Mbushura me Çokokrem – Mëngjes me Shije

NJë nga recetat më të famshme për mëngjes e cila do të kënaqë të dashurit tuaj. Me një brumë të butë dhe perfekt, këto pite të mbushura me çokokrem i japin ëmbëlsi dhe shije tryezës. Përgatitja e tyre është fare e lehtë, madje ngjason me përgatitjen e krepave klasik por sigurisht me disa ndryshime. AgroWeb.org […]

nga AgroWeb më 25 May, 2022

Pite të Sheshta Tigani – Gati në 30 Minuta

Pitet janë ushqimi i mirë i çdo vakti. Ato mund t’i konsumoni shumë mirë në mëngjes, mund t’i shoqëroni me gjellën në drekë, apo me pak djathë në darkë. Janë edhe një gatim shumë i shpejtë që mund ta përgatisni kurdo që dëshironi. Kështu me fare pak mundim, drejtohuni kuzhinës për të gatuar një pjatë […]