nga AgroWeb më 22 August, 2022

Rrathët e Zinj nuk Formohen Vetëm nga Pagjumësia

Kur shohim një person me rrathë të zinj poshtë syve, ajo që mendojmë fillimisht është mungesa e gjumit. Por ekspertët mjekësorë kanë zbuluar më shumë faktorë që mund të ndikojnë në këtë fenomen, përveç lodhjes apo pagjumësisë. “Bright Side” liston arsyet pse mund të kemi rrathë të zinj poshtë syve dhe disa këshilla se si […]

nga AgroWeb më 3 June, 2022

Metodat Natyrale Kundër Rrathëve të Zinj Poshtë Syve

Mungesa e pushimit të mirë, pagjumësia, ushqyerja e keqe dhe makiazhi janë disa nga shkaktarët kryesorë të rrathëve të zinj dhe qeskave të syve. Këto të fundit mund të jenë edhe të trashëgueshme, por kjo nuk do të thotë se janë të pakurueshme. Në rehatinë e shtëpisë suaj, ju mund të përgatisni disa maska të […]

nga AgroWeb më 13 April, 2022

Bustinat E Çajit Bëjnë Mrekulli Për Sytë – Cilat Ju Duhen Dhe Si T’i Përdorni

Bustinat e çajit janë një mënyrë e mrekullueshme natyrale për të qetësuar sytë tuaj. Nëse po përjetoni stres, keni fjetur pak apo keni rrathë të zinj poshtë syve, bustinat e çajit janë miqtë tuaj më të mirë. Pët t’i rikthyer bukurinë dhe shkëlqimin natyral fytyrës tuaj AgroWeb.org ju këshillon të ripërdorni qeset e çajit që […]

nga AgroWeb më 18 March, 2022

Si Të Mbuloni Thinjat Duke Përdorur Lëkurat E Patateve

Patatet janë të pasura me shumë vitamina dhe minerale. Ato përmbajnë fosfor, hekur, kalçium, fibër, kalium dhe vitaminat A, B dhe C. Të gjitha këto vitamina dhe minerale janë të dobishme për rritjen dhe fortësinë e flokut. Lëkurat e patateve nga ana tjetër janë të shkëlqyera jo vetëm për flokë të shëndetshëm por edhe për […]