nga AgroWeb më 3 November, 2022

Si T’i Ruani Vezët e Ziera Në Mënyrën e Duhur – Dy Gabime Që Duhet Të Shmangni

Pavarësisht mënyrës se si shërbehen, vezët e ziera janë të shkëlqyera për marrjen e shpejtë të proteinave dhe nuk kërkojnë shumë punë për t’u përgatitur. Nëse i konsumoni shpesh, nuk keni nevojë t’i zieni çdo herë, por përkundrazi, mund të gatuani disa kokrra në të njëjtën kohë dhe t’i rezervoni për ditët në vijim. Për […]

nga AgroWeb më 27 October, 2022

Çfarë Duhet Të Dini Për Ruajtjen e Vezëve – Mënyra Më e Mirë

Vezët janë një ushqim i gjithanshëm dhe një përbërës thelbësor në shumë receta, nga të kripurat e deri tek të ëmblat. Duke qenë të tilla, është e rëndësishme të mbani mend se ato janë një produkt që prishen, prandaj duhet të trajtohen dhe ruhen me kujdes. Fatmirësisht, ftohja, gatimi dhe kujdesi i duhur mund të […]