nga AgroWeb më 10 August, 2022

Sallatë Jeshile me Shalqi – Plot Freski dhe Shije

Shumë i pasur në fibra, vitamina dhe minerale, shalqiu i shtohet listës së superfrutave të verës. Me siguri gjatë kësaj periudhe sa herë ju zë vapa apo doni t’i mbyllni vaktet ëmbël zgjidhni një fetë shalqi nga frigoriferi. Me shijen dhe freskinë që dhuron, ky frut i veçantë i verës ngjan si nje ëmbëlsirë e […]

nga AgroWeb më 15 July, 2022

Sallatë Me Rukola Dhe Shalqi – Shije dhe Freski

Sallata me rukola dhe shalqi është sallata më e mirë që mund të konsumoni gjatë verës! Një pjatë e pasur në vitaminë A dhe C, por gjithashtu edhe në minerale si kaliumi, kalciumi dhe hekuri. Tashmë dihet se përfshirja e frutave në sallatë si boronicat, mollët, rrushi e shumë të tjera, krahas shijes i shtojnë […]