nga AgroWeb më 28 Nëntor, 2019

Si T’i Zbusim Hurmat Krejt Lehtë në Shtëpi

Hurmat farëbardha janë një frut i veçantë por jo gjithmonë përmbushin shijet e një konsumatori të zakonshëm të mësuar me shijen perfekte të hurmave farëzeza. Deri në pjekjen e tyre përfundimtare, hurmat farëbardha mund të konsiderohen “të vështira”.  Shija e tyre është e çuditshme dhe të tkurr qiellzën. Nuk po flasim këtu për të mrekullueshmet […]

nga AgroWeb më 1 Tetor, 2019

Si të Ngrini Patëllxhanët në Dy Metoda Për t’i Shijuar Gjatë Gjithë Vitit

Perimet dhe frutat duhet të konsumohen kur janë në sezon, kjo është një nga këshillat që çdo person duhet të ndjekë. Por dëshira e madhe për të përgatitur receta të ndryshme dhe për të përdorur perimet edhe kur s’janë në sezon, kërkon që disa prej tyre t’i ngrini. AgroWeb.org ju ka treguar metodat e shpejta […]

nga AgroWeb më 3 Shtator, 2019

Si Të Ruani Dhe Ngrini Mashurkat Për T’i Shijuar Në Çdo Stinë

Mashurkat janë një prej perimeve më të shëndetshme. Por problemi me perimet sezonale është se nuk i shijon dot gjatë gjithë vitit. AgroWeb.org ju sjell një mënyrë krejt të lehtë për t’i ruajtur mashurkat në mënyrë që t’i përgatisni recetat tuaja të dashura jo vetëm në verë. Merrni mashurkat e freskëta, por sigurohuni që të […]