nga AgroWeb më 18 January, 2022

Tasqebapi i Ngrohtë me Mish Qengji – Si ta Përgatisni Në Shtëpi

Mishi i butë si pambuk që shkëputet direkt nga kocka. Lëngu më i shijshëm që do të provoni i cili i jep aromën karakteristike pjatës. Të gatuara me zjarr të ngadaltë, kofshët e qengjit përgatiten ashtu siç duhen dhe kthehen në një pjatë fantastike. Themi zjarr të ngadaltë, pasi aty qëndron i gjithë sekreti për […]

nga AgroWeb më 7 January, 2022

Tasqebapi I Veçantë Me Gjeldeti – Receta e Shijshme

Tasqebapi vijon të mbetet ashtu si dikur një nga gatimet e preferuara dhe të mrekullueshme të sofrës shqiptare. Është gjella që nuk mungon në asnjë menu të restoranteve tradicionale shqiptare, e që krahas vendasve, kjo pjatë ka mahnitur edhe turistët e huaj. Ju mund ta shoqëroni këtë recetë me një shumëllojshmëri gatimesh të tjera tipike […]