nga AgroWeb më 8 February, 2022

Barbunja me Mish dhe Patate – Për një Drekë të Ngrohtë dhe Plot Vlera

Barbunjat apo siç njihen ndryshe mashurkat, janë një nga perimet me përmbajtje të lartë të hekurit. Ato këshillohen të përdoren sa më shpesh pasi kanë vlera të pazëvendësueshme për organizmin. Duke i bashkuar me mishin, i cili përmban proteinat e nevojshme për stinët e ftohta, ju keni kombinimin më perfekt. Mund edhe t’i keni provuar […]

nga AgroWeb më 14 October, 2021

Si Të Përgatisni Fare Thjeshtë Lëngun E Ftoit?

Ftonjtë janë frutat e lashtësisë, të ndërlidhura botanikisht me dardhët dhe mollët. Ky frut rritet kryesisht në zonat me klimë të nxhetë, që mundëson pjekje të plotë. Kur piqen, ato marrin një ngjyrë të artë. Shumë prej varieteteve të ftoit janë të tharta dhe kanë aftësinë të rrudhin buzët tuaja. Në stinën e vjeshtës dhe […]

nga AgroWeb më 16 February, 2021

Qershitë E Thara – 9 Përfitimet Shëndetësore Që Duhet Të Dini

Ky frut është një përzierje e jashtëzakonshme e aromës dhe shijes së ëmbël me vlera të shumta ushqyese. Të klasifikuara si një nga ushqimet më të dobishme për shëndetin, qershitë kanë vlera të larta terapeutike. Ato janë të pasura me antioksidantë, janë një anti-inflamator i mirë dhe janë të dobishme në parandalimin dhe trajtimin e […]