nga AgroWeb më 14 September, 2022

7 Mënyra Si Konsumi i Vezëve Në Mëngjes Ndikon Shëndetin Tuaj

Shumë njerëz mendojnë se produktet si tërshëra janë zgjedhja më e mirë për vaktin e parë të ditës, por ky është një koncept i gabuar. Vezët janë të shijshme dhe duhet të jenë pjesë e vaktit të mëngjesit. Ato përmbajnë shumë proteina dhe ndihmojnë në uljen rriskut të shtimit në peshë në krahasim me vaktet […]

nga AgroWeb më 4 September, 2022

Supervlerat e Dy Vezëve në Ditë – Çfarë i Ndodh Organizmit

Veza është një ndër produktet që mbart vlera të jashtëzakonshme ushqyese renditur në listën e 10 super-ushqimeve dhe nuk ka mëngjes më të këndshëm se vezët, sido të jenë të gatuara. A e keni pyetur veten se cila vezë është më e vyera dhe sa vezë është mirë të konsumoni në ditë? AgroWeb.org ka përmbledhur […]