nga AgroWeb më 21 May, 2021

Kura Me 6 Thelpinj Hudhra Të Pjekura Në Ditë – Përfitimet Brenda 24 Orësh

Hudhra i shton çdo pjate një shije të veçantë, pak djegëse dhe me një aromë perfekte. Përveç shijes hudhra është e famshme për vlerat e saj të pazëvendësueshme për shëndetin. Në shumë kura, hudhra përdoret e pagatuar, por AgroWeb.org në këtë artikull ju tregon vlerat e hudhrës së pjekur. Për të gjithë ata që e […]

nga AgroWeb më 22 October, 2020

Rozmarina – Si ta Përdorni Për Mushkëritë, Depresionin dhe Tretjen e Mirë

Vlerat dhe përfitimet që marrim nga rozmarina janë të shumta duke filluar që nga pamja e jashtme deri në organizëm. Kjo bimë aromatike që bën pjesë në familjen e mentes, rritet me shumicë edhe në vendin tonë dhe shpesh përdoret si shije e shtuar në gatime. Zakonisht është e njohur për vetitë e saj qetësuese […]