nga AgroWeb më 13 December, 2019

Spektakël Yjesh Në Qiell – Kur Mund T’i Shihni Pamjet Spektakolare

Bëhuni gati për spektaklin më të bukur që qielli do të ofrojë ditën e sotme, ku pritet të nisë një shi magjik meteorësh. “Ky do të jetë shiu më i plotë i meteorëve i vitit. Mbrëmjen e vonë të së premtes dhe në orët e pra të së shtunës do të nisë spektakli i vërtetë […]

nga AgroWeb më 19 March, 2019

Sot Ndodh Ekuinoksi i Pranverës – Surprizat e Stinës së Re

Marsi është muaj me mot shumë të ndryshueshëm. Por një ditë gjithmonë vjen, qoftë ditë shiu apo dielli. Kjo është shkencërisht dita e parë e pranverës, edhe pse nuk ndihet si e tillë. Pavarësisht tre javëve të fundit, AgroWeb.org raporton se dita e parë e pranverës bie të mërkurën, më 20 mars të këtij viti. […]