nga AgroWeb më 30 June, 2022

Receta Speciale e Tavës së Bariut me Mish dhe Pure

Byreku i bariut është një tavë e përbërë nga një pure kremoze patatesh dhe një përzierje e pasur mishi dhe përbërësisht të tjerë. Receta e ka origjinën nga Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda, dhe tradicionalisht bëhet me mish qengji, por ju mund të përdorni edhe mish viçi. Ky lloj byreku u konceptua fillimisht si një […]

nga AgroWeb më 10 November, 2020

Byrek me Mish Qengji dhe Presh – Shija e Mrekullueshme e Traditës

Nuk ka shumë rëndësi se nga cila zonë jeni, sigurisht që byrekun e keni provuar të paktën një herë. Kombinimet e tij nuk kanë fund dhe e bëjnë këtë gatim të thjeshtë e të vjetër që nga lashtësia, një ndër shijet më të kërkuara edhe sot. Veçantia e tij qëndron tek butësia e petëve, e […]