nga AgroWeb më 8 March, 2022

Krem i Ngrohtë me Çokollatë dhe Vanilje – Ëmbëlsi e Parezistueshme

Pudingu është një ëmbëlsirë të cilës nuk mund t’i rezistosh dot. Ai është një mënyrë shumë e mirë për të përmbyllur një vakt dhe shija e tij gjithmonë kënaq fëmijë e të rritur. Studimet kanë treguar se ëmbëlsirat e bëjnë njeriun të lumtur. Kjo vjen falë karbohidrateve që nxisin trurin të prodhojë substanca si serotonina […]

nga AgroWeb më 15 November, 2021

Krem Me Gështenja Dhe Çokollatë

Vjeshta tashmë ka mbërritur me ngjyrat e saj të ngrohta e disi melankolike, me ditët më të shkurtra, gjethet e zverdhura që bien duke lënë pemët lakuriq dhe atë erë dehëse të gështenjave të pjekura që përshkon rrugët e qytetit. Gështenja është në thelb simboli i vjeshtës, me gjemba nga jashtë, por kaq e ëmbël […]