nga AgroWeb më 25 August, 2022

8 Ushqime Kundër Dhimbjes së Fytit – Kura Natyrale në Shtëpitë Tuaja

Megjithëse në prag të pranverës me ndryshimin e temperaturave ftohja dhe gripi bëhen më prezente se kurrë. Një nga ndjesitë më shqetësuese është ajo e gërvishtjes dhe dhimbjes së fytit sidmos gjatë natës. Për të parandaluar këto simptoma AgroWeb.org ju sugjeron disa ushqime me veti kuruese ndaj dhimbjes së fytit. Nëse ndjeni se jeni në […]

nga AgroWeb më 5 November, 2019

Stina e Virozave, 11 Mijë Të Prekur Në Javë – Kujdesi dhe Masat Që Duhet Të Merrni

Temperaturë e lartë, dhimbje fyti dhe kollë, bllokim hundësh dhe infeksion bajamesh. Janë këto problemet më të shpeshta shëndetësore me të cilat po përballen mijëra shqiptarë ditët e fundit. Shkak janë virozat e stinës dhe luhatjet e shpeshta të motit. Sipas Institutit të Shëndetit Publik, rreth 11 mijë persona në javë i janë drejtuar qendrave […]