nga AgroWeb më 21 April, 2022

Domate me Hudhra të Pjekura – Rizgjim i Traditës së Vjetër  

Me një shije dhe aromë fantastike, pak të athët, të lehtë dhe të mrekullueshme. Në një kombinim perfekt të hudhrës, dhe e pasuruar me një nga erëzat më të mrekullueshme siç është borziloku, kjo recetë të përfshin tërësisht me shijen e saj. Padyshim, domatet janë ndër përbërësit kryesor në shumë e shumë recetave në kuzhinën […]

nga AgroWeb më 18 March, 2022

Mish Qingji me Domate të Pjekura – Receta e Thjeshtë me Shije të Mirë

Përsa i përket mishit të kuq më të preferuarit në kuzhinën shqiptare janë padyshim dy, ai i viçit dhe i qingjit. Janë dy produkte që gjenden shpesh të përgatitura në mënyra të ndryshme në çdo zonë. Pjekja e mishit e sidmos atij të qingjit është një nga traditat më të hershme dhe të njohura të vendit […]