nga AgroWeb më 26 September, 2022

Domate Qershi Të Pjekura Dhe Të Konservuara Në Vaj Ulliri

Kjo recetë e thjeshtë është një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur domatet qershi për një kohë të gjatë, por edhe për të shtuar shijen e tyre fantastike në receta të ndryshme. Një mënyrë e mrekullueshme për të pasuruar supën, makaronat apo për të shoqëruar bukën me djathë. Dhe për t’i dhënë më tepër vlera […]

nga AgroWeb më 11 February, 2022

Rizoto me Domate dhe Borzilok – Receta e Thjeshtë dhe Plot Aromë

Orizi i përgatitur me domate dhe borzilok në formën e një risotoje i sjell tryezës suaj një shije tjetër. Mënyra e përgatitjes është shumë e thjeshtë por shija e domateve të vogla qershi i je pi jep freski pjatës. Nga ana tjetër borziloku i mbledh të gjithë në kuzhinë përmes aromës së tij fantastike. Kjo […]

nga AgroWeb më 27 October, 2021

Makarona Me Domate Qershi, Açuge Dhe Qepë

Kur idetë në kuzhinë janë të pakta, por dëshira për një pjatë të shijshme është e madhe, AgroWeb.org ju vjen në ndihmë! Makaronat me domate qershi, açuge dhe qepë, janë një pjatë e thjeshtë, por vërtet e shijshme. Përbërësit që e bëjnë këtë pjatë unike janë: qepët e ëmbëla, domatet qershi, açuget dhe borziloku aromatik! […]

nga AgroWeb më 20 October, 2021

Receta E Sallatës Me Elb, Domate Qershi, Misër Dhe Ullinj

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë të re sallate, të veçantë dhe të ftohtë, kjo është receta e duhur për ju! Ky është një version alternativ i recetës së makaronave klasike të ftohta, ose sallatës tipike të orizit dhe është vërtet e thjeshtë për t’u bërë. Një pjatë e lehtë por në të njëjtën […]

nga AgroWeb më 17 July, 2021

Sallatë Verore Me Patëllxhanë – E Lehtë, E Shijshme plot Shëndet

Gjatë stinës së verës, nevoja për gatime praktike, të thjeshta e që nuk hanë shumë kohë është e madhe. Një nga perimet më të gatuara në stinën e verës është patëllxhani sepse ai përpunohet lehtë dhe gjithmonë ofron një vakt të shijshëm. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni një recetë të  shijshme të […]