nga AgroWeb më 5 December, 2022

Çfarë Ndodh Kur Nuk Pastroni Dushin? – Faktorët Që Ju Rrezikojnë Shëndetin.

Edhe pse dushi është një vend i këndshëm ku lagroni papastërtitë e grumbulluara gjatë ditës, nëse nuk pastrohet rregullisht ai mund të kthehet në një burim infeksionesh. AgroWeb.org ju njeh më poshtë me disa prej rreziqeve që mbart kjo hapësirë e shtëpisë për shëndetin tuaj. Mund të shkaktojë alergji dhe astmë në disa njerëz Mjediset me […]

nga AgroWeb më 22 July, 2022

Vera e Nxehtë, Sa Herë në Ditë Duhet të Bëjmë Dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë për të gjetur lehtësim nga vapa, lodhja dhe djersa. Ndaj kur vjen puna tek higjena personale në verë, natyrshëm lind pyetja sa shpesh duhet të bëjmë dush në stinën e […]

nga AgroWeb më 27 May, 2022

Këto Gjëra Nuk Duhet t’i Bëni Kurrë Pasi Keni Ngrënë

Ngrënia e një dreke apo darke me familjen dhe shoqërinë, shpesh kthehet në një gosti që nuk ka fund. Ka njerëz që preferojnë që në fund të një vakti të pijnë një çaj, të hanë fruta, ëmbëlsira apo të bëjnë një sy gjumë. Të gjithë ne e dimë sa i parezistueshëm është gjumi pasi kemi […]

nga AgroWeb më 16 November, 2021

A Është Vërtetë E Nevojshme Që Fëmija Juaj Të Lahet Çdo Ditë?

Banja ose dushi i përditshëm mund të jetë rutinë për shumë prej jush. Por a është vërtet e nevojshme kjo edhe për fëmijët tuaj? Përgjigja është jo. Natyrisht, ka ditë kur dushi është i nevoshëm, si për shembull nëse fëmija juaj është i mbuluar me djersë ose papastërti të tjera të dukshme. Ndonjëherë mjeku mund […]

nga AgroWeb më 12 August, 2021

Si Të Krijoni Një Pastrues Natyral Për Banjën Dhe Dushin?

Ju nuk keni pse të përdorni kimikate sintetike dhe të dëmshme për të larguar papastërtitë nga banja dhe dushi. Pastruesit natyralë mund të jenë po aq efikasë sa kimikatet sintetike. AgroWeb.org në këtë artikull, ju njeh me një pastrues që është mjaft i thjeshtë për tu përgatitur dhe nuk kushton. Ky larës nuk ka asnjë […]