nga AgroWeb më 28 March, 2022

Kek Pa Miell Dhe Sheqer – Përbërësit Sekret Të Një Ëmbëlsire Të Shëndetshme

Kjo është receta që çdo amvisë duhet të ketë patjetër në listën e recetave të ëmbla të saj. Pa miell, pa sheqer, madje edhe pa qumësht e gjalpë, pra pa asnjë nga përbërësit tradicionalë të ëmbëlsirave, kjo recetë do t’ju lërë pa fjalë për shijen fantastike të saj. Kjo ëmbëlsirë e thjeshtë përgatitet shumë shpejt, […]

nga AgroWeb më 13 July, 2021

Receta E Thjeshtë E Dardhave Të Pjekura Me Shurup Mjalti

Dardha është një nga frutat që nuk duhet të mungojë në tryezën tuaj, pasi ato i japin organizmit vitaminat dhe mineralet e duhura. Dardhat kanë përmbajtje të lartë fibre, antioksidantësh, vitaminash B2 , C, E, ato përmbajnë gjithashtu bakër dhe kalium. Të gjithë këto elementë ushqyes, padyshim që ndihmojnë duke forcuar imunitetin, ulin presionin e […]

nga AgroWeb më 21 June, 2021

Zupë Shtëpie me Kos dhe Biskota – Receta e Lehtë dhe e Freskët

Zupa është një ëmbëlsirë sa e thjeshtë aq edhe e shijshme. Nuk kërkon shumë mund ndaj dhe amvisat e përgatisin shpesh në mënyra të ndryshme. Kremi i butë e i freskët me bazë biskotash duket si një ide e mirë për të ëmbëlsuar vaktet në çdo kohë. Akoma më shumë kur të gjithë përbërësit janë […]