embelsire me molle

Receta e ëmbël e kekut me mollë – Provoni shijen e vjeshtës

Mollët kanë qenë gjithmonë protagonistët e padiskutueshëm të ëmbëlsirave shtëpiake, siç është ky kek i shijshëm, i butë dhe plot...

Mollë Të Mbushura – Receta Për Një Ëmbëlsirë Të Thjeshtë Me Shije Fantastike

Mollët e mbushura janë një ëmbëlsirë e thjeshtë, plot shije dhe me një aromë fantastike. Një shije klasike, e bërë...

Torta e Njëmijë Mollëve – Receta e Thjeshtë në Shtëpi

Kjo është një recetë unike, ku në vend të petave përdoren fetat e mollës të prera sa më hollë. E...

Petulla Me Mollë Të Pjekura Në Furrë

Petullat me mollë të pjekura janë një ëmbëlsirë e shijshme dhe e lehtë. Ato mund të përgatiten në shumë mënyra,...