nga AgroWeb më 9 December, 2022

Fiqtë e Thatë – Pse Duhet t’i Përdorni për Tretjen e Mirë

Fiqtë janë kultivuar në botë për më shumë se 7000 vjet më rradhë. Tharja e tyre ka mundësuar shpërndarjen e tyre në distanca të largëta të globit. Fiqtë e thatë janë të shëndetshëm sepse ofrojnë ushqyes të nevojshëm përfshirë këtu: hekurin, bakrin, magnezin dhe kalçiumin. Të gjithë ushqyesit që gjenden tek fiqtë e thatë janë […]

nga AgroWeb më 11 August, 2022

Fiq apo Hurma Arabie – Kë të Zgjidhni Për Shëndetin?

Të dy këto lloje frutash që njëzit i konsumojnë si fruta të thata apo të freskëta, janë plot me lëndë ushqyese të dobishme për shëndetin. Por nëse keni qenë ndonjë herë kurioz për dallimet midis tyre, AgroWeb.org ju fton t’i zbuloni ato më poshtë. Fiqtë Fiqtë janë frutat që formohen nga pema e njohur në gjuhë […]

nga AgroWeb më 3 August, 2022

A është e Ngrënshme Lëkura e Fikut? Cila është Mënyra më e Mirë për t’i Konsumuar

Shija e ëmbël e fikut është unike në çdo kafshatë. Megjithatë, kjo ëmbëlsi e pashoqe shpesh trazohet nga ndjesia e lehtë pickuese dhe djegëse e lëkurës së fikut. Kurioziteti për elementët që shkaktojnë ndjesi lidhet ngushtë edhe me aspektin e sigurisë së ngrënies së lëkurës së këtij fruti. A Është E Ngrënshme Lëkura E Fikut? […]

nga AgroWeb më 12 July, 2022

5 Përfitimet e Fiqve Të Njomur Në Ujë Për Shëndetin Tuaj

Fiqtë janë përdorur prej kohësh për të trajtuar sëmundjet që prekin sistemin endokrin, respirator, imunitar, tretës dhe atë riprodhues. Ato nuk përmbajnë yndyrë, kolesterol dhe kanë një sasi të ekuilibruar fibrash, karbohidratesh dhe sheqernash. Këto fruta kur konsumohen të thata dhe të njomura në ujë mund t’ju japin një mori përfitimesh, pasi fiqtë janë një […]

nga AgroWeb më 21 July, 2021

Si Të Thani Fiqtë Vetë Në Kushtet e Shtëpisë

Fiqtë, janë ndër frutat më të dobishme për shëndetin e organizmit të njeriut. Ato janë të pasur me hekur, kalçium dhe kalium, tre minerale thelbësore për organizmin. Për më tepër, fiqtë kanë më shumë fibër se shumica e frutave dhe perimeve. Tharja e tyre mundëson ruajtjen afatgjatë të shijes së tyre të ëmbël dhe vlerave […]