nga AgroWeb më 10 Gusht, 2020

Kasatë Shtëpie me Kos, Mjaltë dhe Arra – E Ëmbël Plot Freski

Kasata, një ëmbëlsirë gjysmë e ftohtë shumë e dashur dhe e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi nga të gjithë. Freskia e kosit dhe ëmbëlsia e mjaltit janë kombinimi perfekt për të mbyllur shijshëm drekat apo darkat tuaja. Më e thjeshtë se akullorja në përgatitje dhe shumë herë më e shëndetëshme. Zbuloni me AgroWeb.org mënyrën […]

nga AgroWeb më 4 Gusht, 2020

Tortë Akulli me Kafe – Receta Plot Aromë, Shije dhe Freski

Në ditët e nxehta të verës ushqimet më të preferuara sigurisht që janë ato që dhurojnë sa më shumë freski. Gjithashtu një nga momentet më të preferuara për shumicën e njerëzve gjatë ngrënies është momenti i ëmbëlsirës. Kështu që një ëmbëlsirë e freskët do të ishte zgjidhja ideale, sidomos në këtë kohë. Për të gjithë […]