Fruta te embla

Kek me Fiq të Freskët dhe Sherbet – Shija Unike e Verës

Keku me fruta të freskëta është ndër ëmbëlsirat më të thjeshta në përgatitje dhe më të mira në shijim. Fiqtë...

Si të Ngrini Kumbullat në Tre Mënyra të Thjeshta

Ngrirja është një mënyrë  e shkëlqyer për ruajtjen e frutave të preferuar të verës, siç është kumbulla. Në këtë artikull...

Vetë Krejt Lehtë – Tri Receta Me Shije Fantastike Nga Hurmat e Stinës

Hurmave u janë thurur lavde si një nga pemët më të shëndetshme në botë, por edhe si pemë që u...